Herezje Bergoglio: Ateiści będą zbawieni

W środę 22 maja 2013 roku antypapież Franciszek obiecał zbawienie wszystkim zaangażowanym w czynienie dobrych uczynków, w tym ateistów.

– Po prostu czyńcie dobro, a znajdziemy płaszczyznę porozumienia – tak podczas mszy w Rzymie, antypapież Franciszek wskazał sposób spojrzenia na ludzi niewierzących.

– Ależ ojcze, on nie jest katolikiem! Nie może postępować dobrze – przytoczył słowa teoretycznego wiernego. I zaraz sam na nie odpowiedział: – Owszem, może. A nawet musi, a nie może. Musi! Jezus przytuli nawet niewierzących!
– A czy nawet ateiści będą zbawieni? – padło inne wyimaginowane pytanie. I znowu zdecydowana odpowiedź Franciszka: – Nawet oni. Wszyscy. Wszyscy mamy obowiązek czynienia dobra.

Jest to jawna herezja. W odpowiedzi przytaczamy naukę Kościoła Katolickiego, wyłożoną przez Ks. Kazimierza Naskręckiego.

„Ale, niestety, nie każda praca jest owocna. Mnóstwo jest takich, którzy na oko dobrze czynią i uczynki swe za dobre uważają, a uczynki te przecież przed Bogiem wartości i zasługi nie mają.”

https://katolikintegralny.wordpress.com/2014/02/22/wlasnosci-czynow-zaslugujacych-na-niebo-ks-kazimierz-naskrecki/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s