Talmudyści prawa kanonicznego?

Jakiś czas temu środowisko osób skupionych wokół tego bloga, jaki i ja osobiście, zostaliśmy nazwani „talmudystami prawa kanonicznego„. Zarówno przez osoby związane z Bractwem jak i sedewakantyzmem. Vladimir Wołkow, oficer wywiadu francuskiego, wymienia siedem technik dezinformacji. Pierwszą i najważniejszą z nich jest przyklejanie etykiet. Przeciwnikowi trzeba nakleić etykietkę, określić go np. jako faszystę, inkwizytora polującego na czarownice. Musi on wtedy starać się pozbyć tej etykietki, tłumaczyć, że nie jest faszystą czy inkwizytorem.

Określenie „talmudyczny kanonista” szybko znalazło grunt wśród wielkiej rzeszy ostatnich w Polsce katolików i jak pożar rozprzestrzeniło sie na te kilka osób aktywnie zaangażowanych w dyskusje na forach dlatego poniżej zamieszczam małe wyjaśnienie podstawowych pojęć: kim jest talmudysta, kim jest katolik integralny.

Czym jest postawa Talmudyczna?

Czym jest właściwie Talmud? Graetz w „Historii Żydów” W-wa 1929 (T.V. str. 27) mówi wprost: „Talmud stał się wyłącznym autorytetem w łonie żydostwa i wyparł niemal Biblię z świadomości narodu”. W „Wielkiej Literaturze Powszechnej” W-wa 1930 (T.I.str.331) inny Żyd mówi: Talmud jest właściwie kodeksem kanonicznym, karnym i cywilnym, zbiorem ustaw dotyczących życia obrzędowego, rodzinnego i osobistego”.

Pomimo że „mądrości i prawy” Talmudu są dla Żydów święte to każdy nakaz jest do obejścia – jeśli się zna dobrze Talmud. Niektórzy mówią nawet, że Talmud składa się z zakazów i sposobów ich obchodzenia.

Czym jest katolicyzm integralny?

Katolik rzymski integralny przyjmuje integralnie doktrynę, karność, dyrektywy Stolicy Świętej i wszystkie należne konsekwencje, wypływające z nich zarówno dla jednostki jak dla społeczeństw. – „Myśl Katolicka”, 1913, nr 41, ss. 322-323

Kto jest talmudystą?

W związku z powyższym trzeba zadać pytanie: Kto jest tutaj talmudystą?

Czy ci, którzy trzymają się świętej i nieomylnej wiary Kościoła Katolickiego, jego praw karności i dyscypliny – nawet jeśli konsekwencje posłuszeństwa wobec tych praw stawiają nas w, z pozoru, beznadziejnej sytuacji?

Czy raczej talmudystami są ci, którzy liberalnie traktują nieomylne orzeczenia Stolicy Apostolskiej, a swoją działalność opierają na stworzonej przez siebie wykładni, która to wykładnia jest rażąco sprzeczna z teologią i dogmatyką Kościoła Katolickiego?

List II. do Tymoteusza (IV, 3).

Abowiem będzie czas gdy zdrowej nauki nie ścierpią: ale według swoich pożądliwości nagromadzą sobie nauczycieli mając świerzbiące uszy. A od prawdy słuchanie odwrócą, a ku baśniom się obrócą.

Henry Edward Kard. Manning, Obecny kryzys Stolicy apostolskiej

Codzienne wydarzenia coraz dalej i dalej wiodą ludzi po ścieżce, na którą wkroczyli. Z każdym dniem ludzie są coraz bardziej podzieleni. To czasy odsiewu. Nasz Boski Pan stoi w Kościele: „A jego wiejadło w ręce jego i wyczyści boisko swoje i zgromadzi pszenicę swą do gumna, plewy zaś spali ogniem nieugaszonym”. To czas próby, gdy „niektórzy uczeni upadną” i tylko ci się uratują, którzy do końca będą niezłomni. Dwaj wielcy przeciwnicy gromadzą swe siły przed ostatecznym starciem – może to nie nastąpić w naszych czasach, może to nie nastąpić w czasach, które po nas przyjdą, lecz jedna rzecz jest pewna, że jesteśmy teraz tak samo poddani próbie jak będą jej poddani ci, którzy będą żyć w czasach gdy dojdzie do tego konfliktu. Jako że tak samo jak pewne jest, iż Syn Boży króluje na wysokościach i będzie panować „aż położy wszystkich Swych wrogów pod Swymi stopami”, tak samo pewne jest, że każdy, kto podniesie piętę albo skieruje broń przeciw Jego wierze, Jego Kościołowi albo Jego Zastępcy na ziemi podzieli karę przeznaczoną Antychrystowi, któremu służy.

 Szymon Klucznik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s