Kilka faktów o FSSPX

W roku 2009 nowym prawnikiem oraz pełnomocnikiem FSSPX został Maximilian Krah.

Kolegą Kraha z ekskluzywnych studiów „EMBA-Global” jest Oren Heiman.

Ze strony internetowej syjonistycznej organizacji „Friends of the ‚Israel’ ‚Defense’ Forces” możemy dowiedzieć się, że właśnie na zaproszenie Oren’a Heiman’a pełnomocnik FSSPX Maximilian Krah wziął udział w wizycie w jednostce wojskowej sił specjalnych izraelskiego wojska „Maglam”.

Krah (z tyły, pokazujący
Krah (z tyłu, pokazujący „V”) w mundurze i berecie „Maglan”, jednostek sił specjalnych obrony Izraela.

Oren Heiman jest przewodniczącym syjonistycznej organizacji z USA o nazwie „Yesh Sikuy” (Nadzieja Izraela), której prezesem wykonawczym jest były szef Mossadu Meir Dagan.

Krah Oren Heiman
Oren Heiman z byłym szefem Mossadu Meir’em Dagan’em

W roku 2012 w związku z pojawieniem się licznych spekulacji na temat Kraha w czasopiśmie „The Remnant” opublikowano „wywiad” (ustawke) z Maksymilian’em Krah’em, w którym złożył on oświadczenie dotyczące m.in. jego zaangażowania w Jaidhofer Foundation.

Krah: Tak, ta Fundacja jest związana z FSSPX. Istnieje rodzina w Austrii, która chciała przekazać datek dla FSSPX jednak nie chciała robić tego bezpośrednio. Rodzina ta postanowiła powołać fundację, która wspierała by Bractwo. I w każdej fundacji potrzeba powierników. Jest to rodzaj zaufania, a ja jestem jednym z powierników. Zostałem wybrany przez rodzinę, która założyła fundację. Ta fundacja wspiera FSSPX za pomocą pieniędzy, które zostały ofiarowane przez tę rodzinę. Przykładowo, fundacja ta wspiera projekt nowego seminarium w Wirginii…

Rodzina, która wspiera FSSPX poprzez Jaidhofer Foundation to austriacka rodzina Gutmann, o czym możemy przeczytać na stronie: http://www.meinbezirk.at/krems-an-der-donau/chronik/jaidhof-hat-neue-park-kapelle-d182795.html

Maximillian Krah w Jaidhof wraz z darczyńcami FSSPX, rodziną Gutmann
Maximillian Krah w Jaidhof wraz z darczyńcami FSSPX, rodziną Gutmann

Geneanologia rodziny Gutmann.

W archiwum rodziny Rothschildów możemy znaleźć wzmiankę o rodzinie Gutmann:

Stalowe serce Czechosłowacji było kiedyś własnością austriackich Rothschildów we współpracy z braćmi Gutmann [Wilhelmem i Davidem]… Salomon von Rothschild w 1844 roku kupił hutę żelaza, i założył Zjednoczone Kopalnie Węgla Vitkowice oraz austro-węgierski „Blast Furnace Company”…

http://www.rothschildarchive.org/ib/?doc=/ib/articles/vitkovice

W żydowskiej encyklopedii czytamy:

GUTMANN, WILHELM, RITTER VON: … W 1853 roku on i jego brat David założyli firmę, która w czasie wojny z 1859/60, pomimo trudności, dostarczała węgiel dla wszystkich linii kolejowych, dla wszystkich wielkich fabryk w całym imperium i dla miast Wiednia, Budapesztu i Brna. Bracia Gutmann wynajęli kilka kopalń od Rothschildów w 1865 roku i kupili inne cenne zasoby karbonu na Śląsku, w Galicji i na Węgrzech. Ścisły związek pomiędzy węglem a produkcją żelaza łatwo doprowadził braci Gutmann do połączenia interesów z Kopalniami Węgla Vitkowice, których później stali się właścicielami wspólnie z Rothschildami…

http://www.jewishencyclopedia.com/articles/6962-gutmann-wilhelm-ritter-von

W encyklopedii żydowskiej możemy znaleźć również wzmiankę, iż w 1893 roku bracia Wilhelm i David Gutmann z pomocą Alberta von Rothschilda otworzyli Seminarium Rabinów we Wiedniu.

http://www.jewishencyclopedia.com/articles/8305-israelitisch-theologische-lehranstalt

Uczniowie i nauczyciele z seminarium rabinicznego w 1936.
Uczniowie i nauczyciele z seminarium rabinicznego w 1936.

Wilhelm Gutmann (jeden z braci Gutmann) posiadał sześcioro dzieci. Z nekrologu jednego z synów Wilhelma, Moritza Gutmann, dowiadujemy się, iż był on spokrewniony z rodziną Rothschildów z Wiednia.

Baron Mortiz Von Guttman, Vienna Jew, Coal King, Dies_1351799956608

http://www.jta.org/1934/07/15/archive/baron-mortiz-von-guttman-vienna-jew-coal-king-dies

Max Ritter von Guttman był zaś tym synem, który kontynuował pracę ojca i był partnerem Alberta von Rothschilda w hutach i kopalniach Vitkowice. W roku 1896 poślubił Emilie Hartmann. Miał z żoną Emilie trzy córki i dwóch synów, w tym Wolfganga Gutmann. Zmarł w roku 1930 wcześniej przechodząc na katolicyzm.

Wolfgang Gutmann, syn Maxa, poślubił baronową Rosę. Wolfgang zmarł w roku 1964, a kiedy w roku 2003 zmarła Rosa Gutmann FSSPX otrzymało 30% fortuny rodziny Gutmann: zamek w Jaidhofer oraz 90 mln euro.

Historię zamku można poznać na poniższej stronie:

Jaidhof family history

http://www.altes-eishaus.at/familie%20gutmann.htm

Ostatni potomek rodziny Rothschild-Gutmann, Dr Guntard Gutmann (powyżej: zdjęcie w prawym dolnym rogu) jest właśnie tą osobą, która utworzyła fundację Jaidhofer, której powiernikiem jest syjonista związany ze służbami specjalnymi Izraela Maximilian Krah.

Maximillian Krah w Jaidhof wraz z darczyńcami FSSPX, rodziną Gutmann
Maximillian Krah (czwarta osoba od lewej, u góry) wraz z Guntardem Gutmann (trzecia osoba od prawej, u góry)

 źródło:

http://mauricepinay.blogspot.com/2012/11/the-rothschild-gutmann-money-behind.html

http://nonpossumus-vcr.blogspot.com/2012/10/maximiliano-krah-y-la-fundacion-jaidhof.html

Pracował Szymon Klucznik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s