Antypapież Bergoglio wzywa do zjednoczenia wszystkich sekt

Bergoglio:

Katecheza wygłoszona podczas audiencji generalnej 08.10.2014

„Bolesne jest, że istnieją podziały, że są chrześcijanie podzieleni, podzieliliśmy się między sobą. Jednak wszyscy mamy coś wspólnego: wszyscy wierzymy w Pana Jezusa Chrystusa, wszyscy wierzymy w Ojca, Syna i Ducha Świętego, a wreszcie wszyscy idziemy razem, jesteśmy w drodze. Pomagajmy sobie nawzajem! Jeden myśli tak, drugi inaczej, ale we wszystkich wspólnotach są dobrzy teolodzy. Niech oni dyskutują, niech szukają prawdy teologicznej, bo to jest obowiązkiem, ale my idźmy razem, modląc się za siebie nawzajem i pełniąc dzieła miłosierdzia. To nazywa się ekumenizmem duchowym: iść drogą życia wszyscy razem w naszej wierze w Pana Jezusa Chrystusa”.

Nauka Katolicka:

Ks. Dr. Maciej Sieniatycki, Prof. Uniw. Jagiell. w Krakowie, Apologetyka czyli dogmatyka fundamentalna. Kraków 1932, s. 322

„Katolickiemu pojęciu jedności wiary sprzeciwia się protestanckie pojęcie jedności wiary wymagające jedności tylko co do prawd fundamentalnych. Kalwinista Piotr Iurieu (Le vrai système de l’Eglise, Dordrecht 1686) postawił zasadę, że jedność wiary w Kościele Chrystusowym jest potrzebna, ale tylko co do prawd fundamentalnych. Kościół, jako jeden, według niego, obejmuje wszystkie sekty, które przyjmują fundamentalne prawdy wiary, choćby w nich poza tym panowały jak najróżnorodniejsze przeciwieństwa w wierzeniu.

Tego rodzaju pojęcie jedności wiary sprzeciwia się:

a) słowom Chrystusa, który każe wiernym we wszystko wierzyć, cokolwiek im objawił i do wierzenia przez Apostołów podał;

b) sprzeciwia się samemu pojęciu wiary objawionej, która domaga się uznania za prawdę wszystkiego, co Bóg objawił, a Kościół Chrystusów do wierzenia podał; sortowanie między prawdami objawionymi, by w jedne wierzyć a w inne, także objawione, nie wierzyć, jest zniszczeniem samej istoty wiary, która opiera się na powadze Boga objawiającego, gdy odmawiający wiary w prawdy objawione, choćby nieistotne w systemie religii objawionej, tym samem znosi autorytet Boga objawiającego, jako motyw swej wiary a także i artykułów, w które wierzy, a swoją wolę i swój wybór za motyw swej wiary stawia;

c) wobec tego, że nie ma żadnej normy odróżniającej artykuły fundamentalne od niefundamentalnych zasada Piotra Iurieu prowadzi do indyferentyzmu religijnego i w końcu do niewiary, co też historia potwierdza. Dziś według pojęcia wielu protestantów wykształconych nie potrzebna żadna formuła wiary, żadna wiara dogmatyczna, nawet wiara w istnienie osobowego Boga, tym mniej w bóstwo Jezusa Chrystusa”.

Szymon Klucznik

Zobacz również:

Antypapież Franciszek – jawny mason na tronie św. Piotra

Bergoglio całuje żydów po rękach

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Antypapież Bergoglio wzywa do zjednoczenia wszystkich sekt

  1. Tak się zastanawiam, kiedy ten latynoski heretyk przestanie wreszcie szkodzić Kościołowi Świętemu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s