Św. Sabin biskup Asyżu vs Wojtyła i Ratzinger

30 grudnia – wspomnienie św. Sabina, biskupa i męczennika za wiarę.

Ks. Łukaszkiewicz J. A . Żywoty Świetych, Warszawa i Wimperk 1931.

Św. Sabin był biskupem w Asyżu, i wielu pogan nawrócił do wiary Chrystusowej. Gdy cesarz Djoklecjan wydał wyrok mordowania chrześcijan bez litości, aby wytępić ich zupełnie w całym państwie, starosta Asyżu Wenustjan, kazał zaraz uwięzić Sabina, a z nim diakonów Marcellego i Egzuperancjusza. — Na rozprawie sądowej rzekł starosta biskupowi, aby ofiarował bożkom państwowym, gdyż oni potężniejsi są, aniżeli Bóg, w którego wierzą chrześcijanie. Wziął Sabin figurę pogańskiego bożka w ręce, i rzucił nią tak silnie o ziemię, że się roztrzaskała w drobne kawałki. „Gdzież jest potęga bożka?“ — zapytał. Rozgniewany starosta kazał uciąć biskupowi obydwie ręce, i wrzucić go do więzienia. — Następnie sądzono diakonów, a gdy ofiar składać nie chcieli, drapano ich hakami, wreszcie ubito żelaznymi prętami. Po niejakim czasie zachorował starosta Wenustjan na oczy, a gdy mu lekarze nie pomogli, prosił o pomoc biskupa. Ten wymodlił mu cudowne uzdrowienie. Z wdzięczności nawrócił się Wenustjan, wyuczył zasad chrześcijańskich i przyjął chrzest z żoną i dziećmi. — Dowiedział się o tym Djoklecjan wysłał do Asyżu Trybuna z wojskiem, aby ściął głowę Wenustjanowi, jego żonie i dzieciom. Kiedy spełnił Trybun rozkaz cesarza, wyprowadził z więzienia Sabina, i kazał mu złożyć ofiarę bożkom. Gdy św. biskup ponownie oświadczył, że tego nie uczyni, kazał go tak długo bić żelaznymi prętami, aż pod razami siepaków ducha wyzionął. Pamiątkę wszystkich trzech męczenników obchodzimy 30 grudnia.

Nierządnica upiła się krwią świętych i męczenników (całość)

Objawienie św. Jana

I widziałem niewiastę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A dziwowałem się, ujrzawszy ją, podziwieniem wielkiem. (Ap 17:6).

O nierządnicy można powiedzieć, że upiła się krwią świętych na wielu szczeblach.

Pierwszy który przychodzi na myśl to ekumenizm praktykowany przez sektę soborową. Przed antysoborem watykańskim (1962-65) ekumenizm oznaczał apostolskie dążenie do nawracania świata na katolicyzm.

Teraz oznacza on próby zjednoczenia wszystkich religii bez nawracania, z poszanowaniem wszystkich religii jako zasadniczo równych.

Ekumenizm jest całkowicie sprzeczny z Boską ujawnioną prawdą, że bożki niekatolickich religii są diabłami (Ps 95:5; 1 Kor 10:20), i to stawia Chrystusa na równi z Lucyferem.

Fałszywe religie ta sekta uważa za mniej lub więcej dobre i godne pochwały.

A zatem ubliża pamięci świętych i męczenników, których ciała rozdzierano hakami, rzucano lwom, a głowy odrąbywano, bo odmówili nawet na jotę skompromitowania swojej wiary, aby mówić, że “wszystkie religie są mniej lub więcej dobre i godne pochwały”.

To jest kpiną także ze wszystkich ofiar wszystkich świętych, którzy oddali życie za swoje kapłaństwo, życie zakonne, pracę misyjną.

Według soborowej sekty wszystko to było niepotrzebne.

27 października 1986 roku.

(28 rocznica rządów nierządnicy babilońśkiej — żydowskiego zamachu na Stolicę Apostolską).

a

27 października 2011 roku.

(53 rocznica rządów nierządnicy babilońśkiej — żydowskiego zamachu na Stolicę Apostolską).

1

2

3

Objawienie św. Jana 18

1 A potemem widział drugiego Anioła zstępującego z nieba, mającego moc wielką: i oświeciła się ziemia od chwały jego.

2 I zakrzyknął w mocy, mówiąc: Upadła, upadła Babilonia wielka i stała się mieszkaniem czartów i strażą wszego ducha nieczystego i strażą wszelkiego ptastwa nieczystego i przemierzłego.

3 Bo z wina gniewu porubstwa jéj piły wszystkie narody, a królowie ziemie wszeteczeństwo z nią płodzili, i kupcy ziemscy z mocy rozkoszy jéj bogatymi się stali.

4 I słyszałem drugi głos z nieba mówiący: Wynidźcie z niéj, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami grzechów jéj, a żebyście nie odnieśli plagi jéj.

5 Albowiem grzechy jéj przyszły aż do nieba, i wspomniał Pan na nieprawości jéj.

6 Oddajcież jéj, jako i ona wam oddawała: a w dwójnasób dwojako oddajcie wedle uczynków jéj: w kubku, którym nalewała, nalewajcie jéj w dwójnasób.

7 Jako się wiele wynosiła i w rozkoszach była, tyle jéj dajcie męki i żałości; iż w sercu swem mówi: Siedzę królową, a nie jestem wdową i żałości nie ujrzę.

8 Dlatego w jeden dzień przyjdą plagi jéj, śmierć i smętek i głód, i ogniem będzie spalona; iż mocny jest Bóg, który ją osądzi.

2 uwagi do wpisu “Św. Sabin biskup Asyżu vs Wojtyła i Ratzinger

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s