Gdzie jest Kościół apostolski? Żydowski spisek przeciwko Kościołowi.

Dlaczego sedewakantyzm/sedeprywacjonizm nie ma racji?

Wychodząc od sukcesji apostolskiej. Sukcesja apostolska to prawne i ciągłe następstwo na stolicy biskupiej założonej przez Apostoła. Taka prawna i ustawiczna ciągłość następowania biskupów zachowała się jedynie na Stolicy Rzymskiej.

Sukcesja musi być zarówno materialna: przekazana przez władzę święceń (konsekrację biskupią), oraz formalna: przekazana przez władzę nauczania oraz rządzenia, czyli władzę jurysdykcji.

Jeśli obecnie mamy czas sede vacante, od śmierci Piusa XII, to nie ma dzisiaj możliwości dokonania prawnego wyboru papieża – tym samym ustała sukcesja apostolska, bowiem nie ma możliwości, aby nowo wybrany papież otrzymał jurysdykcję, którą otrzymać może jedynie przez prawnie dokonany wybór.

Na to odpowiadają sedewakantyści, iż istnieją opinie teologiczne, że ważnego wyboru papieża można dokonać z pominięciem prawa papieskiego – papieża ważnie wybrać może Sobór powszechny Kościoła.

Nawet zakładając, iż tak faktycznie być może (a nie może, o czym szerzej tutaj), oznacza to, że ważnego wyboru papieża może dokonać hierarchia Kościoła z jurysdykcją zwyczajną zgromadzona na Soborze powszechnym. Tylko bowiem hierarchia z jurysdykcją zwyczajną stanowi rzeczywistą hierarchię Kościoła katolickiego i posiada sukcesję apostolską, zarówno materialną oraz formalną.

Wg sedewakantyzmu taka hierarchia z jurysdykcja zwyczajną obecnie nie istnieje: z powodu swoich licznych herezji, słusznie dowodzą sedewakantyści, soborowa hierarchia utraciła urzędy kościelne oraz władzę jurysdykcji.  Sami zaś sedewakantyści nigdy jurysdykcji zwyczajnej nie otrzymali – bowiem ich konsekracje biskupie dokonane zostały bez kanonicznej misji od papieża, który w Kościele jest jedynym źródłem jurysdykcji.

Na to odpowiadają sedewakantyści, iż na Soborze powszechnym Kościoła, który może ważnie wybrać papieża, mogą wziąć udział biskupi sedewakantyści, którzy nie posiadają jurysdykcji zwyczajnej, ale posiadają jurysdykcję delegowaną z mocy samego prawa. Jurysdykcja dla takich biskupów byłaby uzupełniona w oparciu o epikeie.

W tym miejscu można by odpowiedzieć, iż takie założenie jest absurdalne, bowiem Kościół uzupełnia jurysdykcję tylko dla aktów sakramentalnych, dla dobra zbawienia dusz, w oparciu o konkretne przepisy prawa Kanonicznego, i nie istnieje nic takiego jak uzupełnianie jurysdykcji z pominięciem prawa Kanonicznego (epikeia) dla wyboru papieża.

Aby jednak po raz kolejny nie wchodzić w dyskusję o epikei i uzupełnianiu jurysdykcji – gdzie w takim razie jest Kościół apostolski?

Kościół założony przez Chrystusa posiada cechę apostolskości. Apostolskość ściśle związana jest z formalną sukcesją apostolską – tylko bowiem biskupi z jurysdykcją zwyczajną posiadają cechę apostolskości, przez którą wchodzą w łączność z Apostołami i są ich prawowitymi następcami. Takie jest zwyczajne nauczanie Magisterium.

Wg sedewakantyzmu hierarchia z jurysdykcja zwyczajną obecnie nie istnieje, a cechę apostolskości biskupi sedewakantyści otrzymują… przez konsekracje biskupie. Pisze o tym np. x. Cekada tutaj.

Nabycie cechy apostolskości przez konsekrację biskupią jest dokładnie tą samą herezją, której naucza tzw. Sobór Watykański II, o czym szczegółowo pisałem w tekście: „Vaticanum II: Fałszywa nauka dotycząca natury Kościoła. Cz. 1 – Apostolskość”.

Sedewakantyzm opiera się więc na dokładnie tych samym herezjach, które odnajdujemy w nauce tzw. Soboru Watykańskiego II.

W konsekwencji oznacza to, iż skoro soborowa sekta nie jest Kościołem katolickim, ani sedewakantyści nie są Kościołem katolickim, musi gdzieś na tym świecie być widzialny Kościół apostolski, czyli musi gdzieś żyć prawdziwy papież, legalny następca św. Piotra, oraz musi żyć hierarchia Kościoła z jurysdykcją od tego papieża. Każda inna opcja oznacza albo zniszczenie Kościoła, co jest nie możliwe, albo modernizuje nieomylne nauczanie Magisterium – co jest herezją.

Sedewakantyzm, po Bractwie św. Piusa X, jest kolejnym poziomem żydowskiego oszustwa, które ma na celu odwieść wiernych od katolickiej prawdy. Z rzekomą intencją zachowania prawdziwej wiary katolickiej sedewakantyści tworzą z kapelusza nową naukę, dzięki której ich działalność wydaje się być legalna, podczas gdy ta nauka nie ma nic wspólnego z nieomylnym Magisterium Kościoła i jest temu Magisterium całkowicie przeciwna.

Piszę o tym, ponieważ sedewakantyzm zaczyna być dzisiaj, w czasie gdy soborowa sekta jawnie już realizuje plany synagogi szatana, coraz bardziej popularny wśród katolików pragnących zachować integralnie wiarę katolicką – co widać na różnych stronach związanych z Tradycja katolicką.

Dlatego przestrzegam: Nie dajcie się po raz kolejny zwieść!

Nauczał Kard. Manning:

„Z każdym dniem ludzie są coraz bardziej podzieleni. To czasy odsiewu. Nasz Boski Pan stoi w Kościele: „A jego wiejadło w ręce jego i wyczyści boisko swoje i zgromadzi pszenicę swą do gumna, plewy zaś spali ogniem nieugaszonym” (Mt. 3, 12). To czas próby, gdy „niektórzy uczeni upadną” i tylko ci się uratują, którzy do końca będą niezłomni. Dwaj wielcy przeciwnicy gromadzą swe siły przed ostatecznym starciem…”.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, iż to ostateczne starcie jest już bardzo, bardzo blisko. Żydzi nie rozpoznali czasu nawiedzenia swego, czy katolicy rozpoznają?

Szymon Klucznik

21 uwag do wpisu “Gdzie jest Kościół apostolski? Żydowski spisek przeciwko Kościołowi.

 1. „musi gdzieś żyć prawdziwy papież, legalny następca św. Piotra”. A w jaki sposób został wybrany?

 2. “Gdzie jest Kościół apostolski?…” No właśnie… Co robić? Nie chodzić do kościoła i nie przyjmować sakramentów?

 3. A co z tym papieżem, który „jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie”? Jak został wybrany?

 4. Panie Piotrze. Juz Panu napisalem. Papież zostal wybrany w sposób kanoniczny. W jakich okolicznościach do tego doszło? Nie wiem, podobnie jak nie znam trasy podróży sw. Rodziny do Egiptu.

 5. Oto kolejny przykład dający do myśłenia.

  Twierdzi się że od JXXIII wszyscy wybrani saa kanonicznie.

  A co z kard.Siri, konklawe było zerwane kanonicznie poprzez opuszczenie obrad przez co najmniej 2 KArdynałów! – Zostało zerwane, a jednak to pominęli, a kard Siri nie zaprzeczyłże był wybrany!

  Paweł VI „kanonicznie” nie złożył przysięgi Papieskiej, sprzedał Tiarę – ot taki cyrk na kółkach, gdyby to zrobił np. jakiś cesarz to by go pałami pogonili, ale w tym posoborowym Watykanie jakaś opętańcza niemoc nastała.

  JPII, również odmówił przyjęcia Tiary, i nie złożył przysięgi jednocześnie wielokrotnie łamiąć inną przysięgę: Antymodernistyczną

  BXVI nie miał prawa być wybrany z powodu przekroczenia wieku 75 lat, albo całe prawo jest przestrzegane albo wystarczy jedno jego pogwałcenie i całość ulega gwałtowi.

  To samo tyczy F1 też dawno ukończył 75 lat. O innych rzeczach nie wspomnę.

  Więć jak może ktoś być prawnie uznany za władcę, gdy złamano prawo na podstawie którego istnieje Papiestwo?! Oto łamigłówka.

  JAk mam ich uznać za Papieża jeżeli oni wszyscy sami się za takowego nie uznawali, określając siebie jako bisupa Rzymu!? Kiedy za zwierzchnika uznawali zgromadzenie biskupów aż po całość wiernych, Delirium Maximum w galopie, a nie powaga i odpowiedzialność za powierzony Lud Boży.

  Bez obrazy, ale tyle wiem i trzymam się faktów, resztę zna Pan Bóg i w odp. czasie zapoda, aby każdy ujrzał z kim ma do czynienia.

  Łamiący prawo są zpod tego prawa wyjęci a nie uznawani za tego prawa szafarzami!

  Rozpisałem się, ale tych dyskusji mam już tylo i od tylu lat że czasem ponosi, myślę że w miarę ejst to zrozumiałeo co mi chodzi.

  Pozdrawiam i Króluj nam Chryste

 6. Proponuję do obejrzenia dla Pana Szymona i osób tutaj zaglądających film „Papal Imposters”.
  Film ma 12 części. W nim omówieni są poszczególni Kardynałowie i cały przebieg Konklawe i wyboru Papieża w 1958 r. i kolejne Konklawe i wybory następnych Papieży.
  Panie Szymonie niech Pan koniecznie obejrzy. Tam Pan znajdzie odpowiedź na swoje pytanie. Film jest po ang. Do obejrzenia na you tube.

  Kolejny film do obejrzenia to : „Oto co utraciliśmy” – film o zmianach na Soborze Watykańskim II. Film też ma kilka części i do niego jest już tłumaczenie Polskie. Dostępny na you tube.

 7. Mam takie pytanie.
  Czy wie Pan coś o zmianie w 10 Przykazaniach Bożych i o zmianie dnia wolnego z soboty na niedzielę, co miało miejsce przypuszczam wiele lat temu.
  Czy wie Pan coś Panie Szymonie na ten temat? Czy może mi Pan podać jakieś odnośniki gdzie mógłbym ten temat zgłębić. Przyznam, że kiedyś gdzie przypadkowo coś o tym przeczytałem, ale nie zainteresowałem się tym dostatecznie, a interesuje mnie ten temat.

 8. Czyli co dokładnie jest nie tak w nauce sedewakantystów, co jest sprzeczne z prawdziwą nauką Kościoła. Proszę o dokładne i proste wyjaśnienie w punktach, bo nie chcę wpaść z deszczu pod rynnę. Często oglądam i słucham wypowiedzi sedewakantystów z Most Holy Family Monastery. Myslałem, że oni mają rację co do tego co głoszą.

 9. @ Chrześcijanin
  Ogólnie rozchodzi się o cechę apostolskości Kościoła, co szczególnie dotyczy sukcesji apostolskiej oraz prymatu jurysdykcji. Tutaj małe zestawienie katolickiej nauki od przedsoborowych autorów:
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2015/04/09/co-to-jest-apostolskosc-kosciola-katolickiego/

  Polecam również teksty gdzie to jest szerzej omówione:
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2016/01/14/czy-obecnie-kosciol-znajduje-sie-w-okresie-sede-vacante/

  1. sukcesja apostolska:
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2015/05/16/sukcesja-apostolska-a-odstepstwo-sedewakantyzmu/

  2. apostolskość Kościoła:
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2015/11/08/sedewakantysci-a-kosciol-apostolski/

  3. prymat jurysdykcji:
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2014/11/25/chrystus-nie-zlozyl-stolicy-apostolskiej/

  Przepraszam, że zarzucam linkami, ale gdybym chciał to omówić w komentarzu musiałbym zrobić copy/past z tych tekstów.

 10. @Łukasz

  To są sztandarowe zarzuty stawiane Kościołowi przez różne sekty. Na szczęście każdy człowiek dobrej woli znajdzie dzisiaj w internecie prawdę, dlaczego jest tak, jak naucza Kościół, a nie sekty.

  Święcenie niedzieli:
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2014/02/22/swiecenie-niedzieli-powody-ks-kazimierz-naskrecki/

  Numeracja przykazań:
  http://swiadkowiejehowy-sektaczyreligia.blog.onet.pl/2007/01/22/czy-kosciol-katolicki-sfalszowal-10-przykazan-bozych/

 11. @Chrześcijanin

  Herezje sedewakantystów sprowadzają się do następujących błędów:

  1. Zakwestionowanie nauczania Soboru Watykańskiego o nieprzerwanym Prymacie,
  2. Realne usankcjonowanie tezy o zniszczeniu jurysdykcji Kościoła Świętego Rzymsko-Katolickiego i jego hierarchii,
  3. Złamanie dyscypliny poprzez święcenia biskupie bez mandatu oraz rozdzielanie sakramentów bez jurysdykcji,
  4. Głoszenie się przez sedewakantystów Kościołem Chrystusowym bez znamienia Jedności, Świętości i Apostolskości,
  5. Manipulacja zasadą „salus animarum”,
  6. Stosowanie epikeji w przypadku braku możliwości jej stosowania.

 12. Dziękuję za odpowiedź.
  Polecam posłuchanie wykładów Ks. Pawła Murzińskiego. Dla mnie jest On (oprócz kilku jeszcze Kapłanów) odważnym Kapłanem, który mówi prawdę i prawidłowo rozeznaje znaki czasu. Bóg zapłać za takich Kapłanów – których niestety jest jak na lekarstwo.

  Proszę Pana Szymonie aby Pan posłuchał tych wykładów i odniósł się do nich. Co Pan o nich myśli? Jak dla mnie – są powiedzeniem całej prawdy przed jaką stoimy.

  „Zmiany klimatyczne… Nowa światowa religia”: https://www.youtube.com/watch?v=Ptqyn30ySb4
  „Idea fałszywego miłosierdzia”: https://www.youtube.com/watch?v=an6wQcG390M
  „Przesłanie Fatimy w świetle proroctw Pisma Św.”: https://www.youtube.com/watch?v=V9oTsy7lMa0

  Cykl 5 wykładów:
  1. Interpretacja snu Nabuchodonozora: https://www.youtube.com/watch?v=IbGXQo3ldPI
  2. Wizja czterech bestii: https://www.youtube.com/watch?v=3xanI4mmpZ4
  3. Prześladowanie Antiocha Epifanesa: https://www.youtube.com/watch?v=eGALAxJtyEY
  4. Proroctwo o siedemdziesięciu tygodniach: https://www.youtube.com/watch?v=n93YI5bcorU
  5. Konflikt króla północy z królem południa: https://www.youtube.com/watch?v=1MlFFVqvJGw

 13. Panie Łukaszu, znam większość tych filmów. Moim zdaniem problem Ks. Pawła polega na tym, że nie trzyma się CAŁEJ nauki Kościoła – przez co błądzi. Aby prawidłowo rozeznać rzeczywistość i interpretować proroctwa trzeba ściśle trzymać się całej prawdy objawionej – czyli całej nauki Kościoła katolickiego. Ks. Paweł zaś, prócz tego, iż w wielu miejscach ma oczywistą rację, opiera się również na interpretacjach protestanckich (jak np. o śnie Nabuchodonozora o posągu), w innych na błędach i herezjach przeciwnych nauce Kościoła, itd.

  Zachęcam do zapoznania się z moim tekstem o czasach ostatecznych:
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2015/12/19/obecna-sytuacja-kosciola-a-czasy-ostateczne/

 14. Chciałbym więc zapytać kiedy będzie wojna? Bo, że ma być 3 wojna światowa to powszechnie wiadomo z różnych Orędzi i Objawień.
  Czytałem kiedyś na Wolnej Polsce taki tekst o Antychryście:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/antychryst-2014-04
  Wynika ze wszystkich tekstów, że będzie rządził 3,5 roku? Czy to liczba symboliczna czy dokładna?
  Pojawiają się także sformułowania, że opresja będzie trwała tydzień, inne sfomułowania jak tydzień, pół tygodnia? Jak to się ma do rzeczywistości? Ile to jest lat tydzień? Jak to wszystko jest liczone?
  Czy wojna będzie przygotowaniem do przyjścia Antychrysta i po niej on nadejdzie, czy też wojna będzie po zakończeniu panowania Antychrysta?
  Z wypowiedzi Ks. Pawła wynika, że wojna będzie po panowaniu Antychrysta.?

  Zawsze rozumowałem, że skoro pozbywają się ludzi na świecie, bo twierdzą, że jest ich za dużo, więc wywołają wojnę (3 wojnę światową) dzięki, której zginie większość ludzi, mnóstwo krajów zostanie zalanych, zatopionych, a po wojnie jako „wybawca” nadejdzie Antychryst, który będzie rządził tą garstką ludzi, która zostanie?
  Czy rozumuję dobrze, czy jestem w błędzie?
  Gubię się trochę już w tym wszystkim. Czy może to Pan precyzyjnie wyjaśnić?

 15. W „tygodniu” chodzi o tydzień Daniela z proroctwa o 70 tygodniach (roz. 9) – tydzień to 7 lat, interpretuje się bowiem dzień za rok.

  W połowie tygodnia czyli po 3,5 roku ma zostać zniesiona Ofiara Mszy. Po jej zniesieniu Antychryst bedzie panował 3,5 roku. Moim zdaniem to właśnie czas III Wojny Światowej, który Biblia nazywa „Wielkim Uciskiem, jakiego nie było od początku świata”.

  Św. Proboszcz z Ars naucza, iż Msza święta jest Ofiarą, która powstrzymuje boską sprawiedliwość. Gdy zabraknie Mszy ludzkość zostanie sprawiedliwie ukarana za grzechy – Bóg wyleje na swiat swój gniew, będzie karał świat z grzechu, a zapłatą za grzech jest śmierć. Bóg posłuży się Antychrystem do wymierzenia sprawiedliwości i na ziemie zostaną zesłane plagi gniewu bożego. Mówi o tym Objawienie św. Jana.

  Przed tym gniewem bożym ma zostać uchroniony Kościół katolicki, Mistyczne Ciało Chrystusa – Oblubienica Baranka. W Objawieniu mamy to ukazane pod postacią „pieczętowania 144 tys.”, którzy nazwani sa „pierwiastkami ku zbawieniu”. Św. Paweł w liście do Tesaloniczan pisze, iż „pierwiastki ku zbawieniu” nie są przeznaczeni na gniew Boży – ten cytat jest w nagłówku strony. W Objawieniu pod innym symbolem te katolicy są ukazani jako „Niewiasta, która znalazła schronienie na pustyni, w bezpiecznym miejscu”.

  Pisząc najkrócej jak się da. Papież został wyrzucony z Rzymu w 1958 roku. Od Jana XXIII wszyscy zasiadający w Watykanie antypapieże to „głowy Bestii”, których ma byc łącznie 7. Soborowa sekta to nierządnica babilońska. Przed pojawieniem się Antychrysta, który bedzie narzędziem sprawiedliwości Boga, ludzkość przez serce Maryji ma dostąpić miłosierdzia. Miłosierdziem dla świata będzie głoszenie prawdziwej Ewangelii, nauki Kościoła katolickiego, przez legalnych nastepców Apostołów, czyli przez prawdziwego papieża. Jak naucza św. Ludwik na hierarchię Kościoła, która przetrwa okres apostazji (która trwa od wyrzucenia papieża z Rzymu, 1958 roku) zostanie wylany Duch Świety. To głoszenie Ewangelii jest ukazane jako „pieczętowanie wybranych 144 tys.”. Osoby, które nawrócą się w wyniku działalności Kościoła to owe „pierwiastki ku zbawieniu” – zostaną oni uchronieniu przed Antychrystem. Osoby, które nie uwierzą zostaną wydane Antychrystowi – będzie to czas wielkiego ucisku.

 16. Jeszcze raz zachęcam do przeczytania tekstu gdzie postarałem się to zebrać w jedną całość:
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2015/12/19/obecna-sytuacja-kosciola-a-czasy-ostateczne/

  I zachęcam do czytania interpretacji katolickich, Ojców, Doktorów, Świętych Kościoła, nie zaś tego protestanckiego syfu jakiego pełno w internecie.
  http://www.ultramontes.pl/pouget_o_koncu_swiata.htm
  http://www.ultramontes.pl/jan_damascenski_wyklad_antychryst.htm
  http://www.ultramontes.pl/skarga_kazania_xxiv_po_sw.htm
  http://www.ultramontes.pl/antychryst_p_e_k.htm

  I cytat odnośnie bluźnierstw ks. Pawła:

  „A tak na potłumienie zuchwałości kacerzów, którzy Papieża mienią być właściwie Antychrystem, trzeba im tu powiedzieć, że oni sami są prawdziwymi antychrystami, będąc autorami tak strasznej potwarzy. Łatwo im zaś tego dowiedziemy.

  1. Nie mogą oni inaczej przypuścić tego urojenia głupiego, tylko rozumiejąc, że Kościół katolicki tak się popsuł, iż jego głowa widoma, z którą on zawsze zostawał zjednoczony, stała się dowódcą nieprzyjaciół Jezusa Chrystusa. Tak zaś myśleć, jest to wyraźnie sprzeciwiać się Jezusowi Chrystusowi, który obiecał zachować Kościół nienaruszony, zawsze z nim zostawać; że Duch prawdy nie miał go nigdy odstąpić, i że bramy piekielne nigdy przeciwko niemu nie miały przemóc. Więc mieć taką myśl jest być antychrystem; bo sprzeciwiać się wyraźnie słowom Jezusa Chrystusa, jest to być antychrystem.

  2. Dosyć jest mieć cokolwiek zdrowego rozumu, żeby uznać jako nie można przypisać Papieżowi znamion Antychrysta, chyba w szalonym zaślepieniu”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s