Antychryst i fałszywy prorok

Jezus Chrystus prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek

Jezus Chrystus – prawdziwy człowiek, to prorok posłany od Ojca, aby dać świadectwo o Wcieleniu prawdziwego Boga – Jezusa Chrystusa. Zatem jedna osoba Jezusa Chrystusa – człowieka-proroka oraz równocześnie Boga Syna Bożego, posiadająca w sobie dwie natury – ludzką oraz boską – daje świadectwo, iż Jezus Chrystus jest prawdziwym Mesjaszem i prawdziwym Bogiem.

W prawie żydowskim jedynie świadectwo dwóch świadków było uznawane za prawdziwe (Księga Powtórzonego Prawa 17, 6). Dlatego podczas dyskusji z Żydami podnoszą oni zarzut: „Ty sam o sobie wydajesz świadectwo, świadectwo twoje nie jest prawdziwe” (Jana 8, 13). Na to odpowiada im Jezus: „Ja jestem, który sam o sobie daję świadectwo, i wydaje świadectwo o mnie Ojciec, który mię posłał” (Jana 8, 18). Z tego widzimy, iż świadectwo o boskości Jezusa Chrystusa dają dwie Osoby Trójcy Świętej – bezpośrednio i osobiście Bóg Syn Boży Jezus Chrystus oraz pośrednio, poprzez posłanego proroka – Jezusa człowieka – Bóg Ojciec. Dlatego w jednym miejscu Ewangelii możemy przeczytać słowa Jezusa: „Gdybyście mnie miłowali, wtedy byście się radowali, iż idę do Ojca; bo Ojciec większy jest niż Ja” (Jan 14,28) – gdy Jezus jako człowiek-prorok mówi o tym, iż jest mniejszy od Ojca. W innym zaś miejscu czytamy słowa Zbawiciela: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” (Jana 10, 30) – gdy Jezus jako Bóg Syn Boży głosi, iż jest równy Bogu Ojcu.

Jezus Chrystus sam będąc prawdziwym Bogiem, po Wcieleniu, czyli przyjęciu na siebie natury ludzkiej, nie działa z mocy swojego boskiego autorytetu, który posiada, ale uniżając samego siebie działa jako człowiek-prorok w autorytecie Boga Ojca, który Go posłał. W wielu miejscach Pisma Świętego Jezus powołuje się na to posłannictwo, m.in. gdy mówi o pełnieniu woli Ojca, o nauce, którą otrzymał od Ojca, o czynieniu tego co się Ojcu podoba, o cudach, które Ojciec czyni na świadectwo, itd.

Zatem w swoim pierwszym przyjściu na ziemię Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, przychodzi jako człowiek-prorok, w autorytecie Ojca, który go posłał. W swoim drugim przyjściu objawi się zaś jako Bóg – w pełni chwały i majestatu.

Antychryst – człowiek grzechu, syn zatracenia

Wiemy ze słów Pisma Świętego, iż Antychryst:

1. będzie człowiekiem – „będzie objawiony człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi się nad to wszystko, co zowią Bogiem” (2 Tes. 2, 3-4),

2. objawi się fałszywie jako Bóg – „okazując się, jakoby był Bogiem” (2 Tes. 2, 4),

3. objawi się w swoim własnym autorytecie – „Jam przyszedł w imię Ojca mego, a nie przyjmujecie mnie: jeśli przyjdzie inny w imię swoje, jego przyjmiecie” (Jana 5, 43).

Widzimy zatem, iż zwodzenie Antychrysta może polegać na tym, aby będąc człowiekiem objawić się światu jako Jezus Chrystus, który powtórnie przychodzi na ziemię.

Jak wyżej napisałem, swój boski autorytet prawdziwy Bóg Jezus Chrystus posiadał ze swojej boskiej natury, zaś Jezus Chrystus prawdziwy człowiek, swój boski autorytet posiadał jako prorok z posłannictwem od Ojca.

Skąd zatem Antychryst, który objawi się jako bóg-człowiek będzie posiadał świadectwo o swojej rzekomej boskości?

Fałszywy prorok

Z Objawienia św. Jana (roz. 13) wiemy, iż Antychrystowi, który został ukazany pod obrazem bestii, będzie dawał świadectwo fałszywy prorok. Kim będzie fałszywy prorok?

Jezus Chrystus, prawdziwy człowiek, był prorokiem posłanym od Ojca, aby dać świadectwo o Jezusie Chrystusie – prawdziwym Bogu Wcielonym. Dlatego został on oskarżony przez Żydów, iż sam o sobie daje świadectwo. Podczas gdy pozornie Chrystus działał we własnym autorytecie i sam o sobie dawał świadectwo, w rzeczywistości tym, który dawał świadectwo o Chrystusie był również Ojciec.

Fałszywy prorok będzie dawał fałszywe świadectwo o Antychryście, iż jest on Mesjaszem, Jezusem Chrystusem. A skoro wiemy, iż Antychryst przyjdzie w swoim własnym autorytecie – w swoje własne imię – widzimy zatem, iż tym, który będzie dawał świadectwo o Antychryście, iż będąc człowiekiem jest on Bogiem, jest on sam.

Zatem fałszywy prorok z Objawienia św. Jana to Antychryst, który sam o sobie daje świadectwo.

Szymon Klucznik

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s