Komentarze i aktualności

Miejsce gdzie można skomentować bierzące wydarzenia, zadać pytanie czy podzielić się linkiem.

Advertisements

10 thoughts on “Komentarze i aktualności

 1. Ofilcjalna strona przygotowana na jubileusz Rotary, który obchodzony będzie w Rzymie.
  http://www.rotary-jubilee2016.org/

  Co ciekawe na stronie można znaleźć wzmiankę o spotkaniu Rotary z Wojtyłą w 2000 roku. Trochę poszukałem i znalazłem informację jaki był stosunek JP2 to masonerii Rotary.

  „W 1979 roku, z okazji odbywającej się w Rzymie konwencji Rotary, papież Jan Paweł II przyjął na specjalnej audiencji delegację ruchu z prezydentem Rotary International Clemem Renouf na czele. Ostatnie słowa papieskiej przemowy do członków delegacji były następujące: ”Niech Bóg wspiera Rotary International w szczytnej sprawie wyciągania pomocnej dłoni w służbie człowieczeństwa – człowieczeństwa w potrzebie.”
  http://www.rotary.bydgoszcz.pl/bydgoski-klub-rotary/

  „Dla uzupełnienia tej informacji o kontaktach rotarian z Kościołem warto przypomnieć, że w uroczystościach związanych z jubileuszem roku 2000 na placu św. Piotra w Rzymie wzięło udział ponad 20 tys. rotarian z całej Europy. Ich przedstawiciele zostali przyjęci przez papieża Jana Pawła II, który zwrócił się z apelem o realizowanie misji chrześcijańskiej pomocy. W uroczystościach uczestniczył również ówczesny prezydent RI Carlo Ravizza oraz gubernatorzy wielu europejskich dystryktów, w tym gubernator Eugeniusz Piontek z kilkusetosobową grupą rotarian z Polski. (…)
  Na audiencji specjalnej rotarianie powitali papieża owacyjnie. Ojciec Święty powiedział: „Dziś w obliczu kryzysu wartości, narastającego egoizmu, cynizmu i nietolerancji ważna jest opieka nad słabymi i biednymi. Ważne jest, żeby ten cel realizować w prawdzie i miłości jak Jezus Chrystus. […] Niech Wasze przejście przez Święte Drzwi będzie nie tylko symbolem duchowej przemiany, ale rzeczywistą przemianą”. W 2001 r. prezydent RI Richard D. King z małżonką Cherii spotkał się z Ojcem św. w Watykanie”.
  http://jbc.jelenia-gora.pl/…/6166/Rotarianin_2011-01.pdf

  „Jan Paweł II często przyjmował członków Rotary na audiencjach i zawsze mówił, że należy się za nich modlić. Popierał ich działalność i był pełen podziwu dla ludzi, którzy działali i działają w imię Dobra. Członkami tych klubów są prezydenci, premierzy, ministrowie, naukowcy, ludzie kultury, artyści, lekarze, prawnicy, dziennikarze, biznesmeni, szefowie koncernów, przedstawiciele wolnych zawodów oraz handlowcy. Każdy z nich ma jakąś rolę do spełnienia i każdy znajduje samospełnienie w tej odpowiedzialnej pracy społecznej. Wiele szacownych postaci było członkami tych organizacji: prezydenci USA Franklin D. Roosevelt, John K. Kennedy, królowie i książęta min. Król Belgów Baudouin I, książe Monaco Rainier III Grimaldi, premierzy – m.in. Winston Churchill, Margaret Thatcher. A ponadto takie sławy, jak Walt Disney, Tomasz Edison, Tomasz Mann, Neil Armstrong, Frank Borman i wielu innych, także wielu zwykłych obywateli, którzy po prostu chcieli i chcą coś zrobić dla świata, nie tylko dla siebie”.
  http://www.rotary-krakow.pl/rotidee.php

 2. Warto śledzić co obecnie dzieje się w schizmatyckiej Cerkwi Prawosławnej. W związku z prawosławnym Soborem Cerkiew doświadcza dzisiaj tego, czego doświadczał Kościół podczas (anty)Soboru Watykańskiego II. Żydo-masoneria poprzebierana za biskupów realizuje program Antychrysta (ekumenizm, dialog międzyreligijny itd.), i zwalcza prawosławnych biskupów i wiernych pragnących zachować tradycyjne nauczanie Cerkwi, powołując się na jedność Cerkwi i nazywając autentycznych prawosławnych rozłamowcami, którzy wyłączyli się z Cerkwi przez nieposłuszeństwo. Dokładnie ta sama taktyka co w Kościele katolickim.

  Warto przeczytać: https://bractvospasa.wordpress.com/2016/03/18/spalone-sumienie-i-uszkodzone-serca-synod-prawoslawnej-cerkwi-moldowy-poszedl-niebezpieczna-droga/

 3. „Warto śledzić co obecnie dzieje się w schizmatyckiej Cerkwi Prawosławnej. ” 🙂 a WY TO JUŻ NAWET SCHIZMATYKAMI NIE JESTEŚCIE, BO WASZ KOŚCIÓŁ JUŻ NAWET TEORETYCZNIE NIE ISTNIEJE. WSPÓŁCZUJEMY.

 4. Tak tak a głową tego kościoła jest papież , którego tak naprawdę nie macie…. Oj Wy bidoki bidoki…

 5. Jestem ciekawy jak do tego doszło. Czy w gre weszła nuklearna wojna światowa ? Jak to możliwe, żeby cała prawdziwa hierarchia kościelna nie zauważyła, że coś jest nie tak np. z fałszywym ekumenizmem, który jest całkowitym zaprzeczeniem Ewangelii ?

 6. Jak sie wyspowiadać nie mając księdza katolickiego (nie tzw. „księdza” sekty popseudosoborowej) w zasięgu ? Nawet jeśli wszystko wskazuje na to, że jest księdzem katolickim to następnym pytaniem jest – czy nie jest żydomasonem ? Śmierć może przyjść niespodziewanie na każdego z nas. Ponadto odkładanie pokuty (spowiedzi) aż do śmierci to grzech przeciwko Duchowi Świętemu, który nie może być odpuszczony. Prosze o rade. Własne wyznanie winy w modlitwie nawet w obecnej sytuacji jak mniemam nie wchodzi w gre. Czy ponadto ewentualna spowiedź (w warunkach np. zagrożenia życia i braku księdza katolickiego w zasięgu) „księdzu” sekty popseudosoborowej musi albo powinna mieć jakąś oprawe np. wyjaśnienie temu „księdzu” prawdziwej sytuacji i spowiedzi generalnej bo nie wiadomo czy wcześniejsze spowiedzi w tym „kościele” i u tych „księży” były ważne ? Ta sekta propagowała i propaguje wolność sumienia, nie mówiła o wielu grzechach więc mogły one być pomijane, nie wyznawane. A może szukać (i jeździć do) prawdziwych księży po dacie ich wyświęcenia tj. przed 1968 r., nie mając jednak pewności, że nie są żydomasonami, o ile jeszcze żyją. To jakiś koszmar jest.

 7. Panie Pawle, w przypadku braku dostępu do katolickich kapłanów, poza przypadkami niebezpieczeństwa śmierci, pozostaje nam żal doskonały:
  https://katolikintegralny.wordpress.com/zal-doskonaly-i-mniej-doskonaly/
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2014/11/06/zal-doskonaly-wazny-srodek-zbawienia-poznan-1915-rok/

  W przypadku niebezpieczeństwa śmierci katolik może zwrócić się z prośbą o spowiedź do kapłana schizmatyckiego. Warunkiem jest, aby taki kapłan posiadał ważne święcenia kapłańskie. Święcenia kapłańskie w soborowej sekcie są wątpliwe, dlatego lepiej jest zwrócić się z prośbą o spowiedź do kapłana Bractwa św. Piusa X czy innego, byle ważność święceń była pewna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s