Formalne wystąpienie z sekty Novus Ordo

Obowiązkiem każdego człowieka jest należeć do Kościoła katolickiego. Wielu z nas zostało ochrzczonych poza Kościołem katolickim – w sekcie Novus Ordo, która Kościołem nie jest, a pod Kościół katolicki jedynie się podszywa. Tym samym wielu z nas formalnie przynależy do religijnej organizacji, która publicznie naucza, iż Allah oraz Bóg chrześcijan to jedna i ta sama osoba:

Antypapież Jan Paweł II podczas spotkania z młodymi muzułmanami na stadionie w Casablance, 19 sierpnia 1985

„My, chrześcijanie i muzułmanie, mamy wiele rzeczy wspólnych, tak jako ludzie wierzący, jak i jako istoty ludzkie (…) Wierzymy w tego samego Boga, w Boga żywego, w Boga, który stworzył świat i doprowadza swe stworzenia do ich doskonałości”.

Obowiązkiem każdego człowieka jest należeć do Kościoła katolickiego, dlatego obowiązkiem każdego jest również formalne wypisanie się z organizacji religijnej, która Kościołem nie jest, a do której człowiek formalnie należy, poprzez chrzest w tej organizacji.

Procedura wystąpienia z sekty Novus Ordo

19 lutego 2016 r. uzyskał moc obowiązującą „Dekret Ogólny Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wystąpień z Kościoła oraz powrotu do wspólnoty Kościoła”. Zastąpił on poprzedni dokument Episkopatu z roku 2008. Procedura została złagodzona (nie potrzeba już dwóch świadków, ani dwóch wizyt na plebanii) i przedstawia się obecnie w następujący sposób.

Co jest potrzebne

 1. Osobista wizyta na plebanii
 2. Trzy kopie deklaracji wystąpienia
 3. Świadectwo chrztu + kopia
 4. Dowód osobisty

Procedura

 1. W Parafii chrztu uzyskujesz świadectwo chrztu.
 2. Idziesz do parafii zamieszkania (nawet tymczasowego) czyli tej, której proboszcz puka do Ciebie po kolędzie).
 3. Proboszcz weryfikuje Twą tożsamość. Proboszcz ma obowiązek spróbować odwieść Cię od Twojej decyzji.
 4. W obecności proboszcza podpisujesz trzy egzemplarze aktu wystąpienia. Jedna kopia jest dla Ciebie, jedna dla proboszcza i jedna dla kurii.
 5. Proboszcz wysyła akt wystąpienia do kurii. Kuria poleca parafii chrztu dokonać wpisu o wystąpieniu w Księdze Chrztu.
 6. Ponownie uzyskujesz w parafii chrztu świadectwo chrztu – tym razem z dopiskiem o dokonanym wystąpieniu z Kościoła. To świadectwo jest potwierdzeniem dokonania wystąpienia.

„I słyszałem drugi głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niej, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami grzechów jej, a żebyście nie odnieśli plagi jej”. (Apokalipsa św. Jana 18, 4)

Szymon Klucznik

WZÓR: wystąpienie z sekty_nowe.

12 uwag do wpisu “Formalne wystąpienie z sekty Novus Ordo

 1. Chciałem spytać czy jest możliwość uzyskania w sekcie wersji angielskiej świadectwa z dopiskiem o dokonanym wystąpieniu ?

 2. Należy pytać terenowych struktur sekty, najlepiej lokalnego lidera zwanego dla zmylenia przeciwnika proboszczem. Nie rozeznaje się w ich przepisach tak dokładnie, aby móc odpowiedzieć na to pytanie.

 3. Był tutaj, z tego co pamiętam, kiedyś dostępny tekst (wzór) takiego aktu (oświadczenia woli). Czy można prosić o jego udostępnienie/przesłanie?

 4. Zwracam uwagę, że zostałem ochrzczony (wszczepiony) w Kościele Katolickim. Fakt, że jacyś oszuści, złodzieje i heretycy zawładnęli tym Kościołem nie zmienia faktu, że nadal jest to mój Kościół, widzialna instytucja założona przez Naszego Pana Jezusa Chrystusa 2000 lat temu. Trzeba zwalczać zbrodniarzy, ale nie Kościół. Poza Kościołem nie ma zbawienia.

 5. Od 6 lutego 1740, tj. od śmierci Klemensa XII, materialne struktury Kościoła katolickiego zostały przejęte przez heretyków – od Benedykta XIV licząc instytucja religijna kierowana przez kolejnych antypapieży (do obecnego Bergoglio) nie jest Kościołem katolickim. Zatem nie został Pan ochrzczony w Kościele katolickim.

 6. Warunkiem (Chrystusa) dla zbawienia jest chrzest i wiara („Kto się ochrzci i i uwierzy”), a nie formalne członkostwo w widzialnej instytucji. Jeśli więc nie zostałem ochrzczony w Kościele Katolickim, a w schizmatyckim, albo heretyckim, jakim jest sekta novus ordo, to chrzest mój jest ważny (rok 1957), a zapis w księgach nie stanowi świadectwa wstąpienia do sekty, a katolickiego chrztu. Tym samym, jeśli nie mam na sumieniu grzechu wstąpienia do sekty, to dlaczego miałbym czuć się zmuszony do formalnego z niej wystąpienia. Moje świadectwo chrztu jest dla mnie potwierdzeniem wszczepienia w Kościół Katolicki. Nie może Pan chyba twierdzić, że Kościół ten nie istnieje, zaprzeczyłby Pan tu sobie samemu. Nie jest to też kościół wirtualny, bo obietnica Pana Jezusa jest materialna i dotyczy nieprzerwanego istnienia katolickiego Papieża, albo osób mogących Nim zostać.

  A poza tym dziękuję serdecznie za Pana wkład w odkłamywanie naszego życia.

 7. Przepraszam bardzo, jeszcze tylko tytułem uzupełnienia. Chrzest jest środkiem koniecznym dla zbawienia i niemożność jego uzyskania byłaby sprzeczna z intencją jego ustanowienia.

  Pozdrawiam

 8. Szanowny Panie, jeśli był Pan chrzczony w sekcie Novus Ordo (tj. w instytucji, która w 1740 roku przejęła władzę nad materialnymi strukturami Kościoła katolickiego oraz twierdzi, że jest Kościołem katolickim — a nim nie jest, bowiem nauka tej sekty to herezje) — to znaczy, że
  1. chrzest miał miejsce poza Kościołem katolickim, jest oczywiście ważny, ale równocześnie jest martwy:
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2017/03/19/odzywanie-sakramentow-sakramenty-przyjete-poza-kosciolem-katolickim-sa-martwe/
  2. jest Pan członkiem tej sekty.
  Dlatego w przypadku nawrócenia do wiary katolickiej należy 1. wypisać się z sekty, co jest wyznaniem publicznym wiary, 2. przyłączyć się do widzialnej społeczności Kościoła, o co dzisiaj ciężko, bowiem ma miejsce zapowiedziana przez św. Pawła Apostazja Czasów Ostatecznych i nie wiadomo gdzie ta społeczność fizycznie się znajduje.

 9. Jeśli więc Kościół Katolicki miałby być przed nami ukryty, to Chrystus nie byłby Drogą. „Szukajcie, a znajdziecie. Ja jestem też i Prawdą i Życiem.” Musi istnieć droga do Kościoła i prawdziwej, ważnej Mszy Świętej. Proszę pomóc nam ją znaleźć.

 10. „W dziele o końcu świata przypisywanym św. Hipolitowi, po długim opisie nieszczęść towarzyszących czasom ostatecznym czytamy co następuje: „Kościoły będą zawodzić wielkim lamentem, bo nie będzie już więcej składania ofiary, ani kadzidła, ani oddawania czci, które by było miłe Bogu. Święte budowle kościołów będą niczym rudery, a drogocenne ciało i krew Chrystusa będą wówczas niedostrzegalne; liturgia zaniknie; ustaną śpiewy psalmów; czytania Pisma Świętego nie będą więcej słyszane. Na ludzi spadną ciemności, żałoba i nieszczęście” (9). Kościół będzie wówczas rozproszony, wygnany na odludzie i będzie przez jakiś czas, jak to było na początku, niewidzialny, ukryty w katakumbach, w jaskiniach, w górach, schowany w ukryciu; na pewien czas będzie zmieciony, jak już był, z oblicza ziemi. Takie jest powszechne świadectwo Ojców pierwszych wieków”.
  http://www.ultramontes.pl/manning_obecny_kryzys_4.htm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s